SYSTEM WOLTA

PRODUKT JAKO SYSTEM
INWESTOR

Oferowany przez firmę Spirvent inwerter Wolta jest częścią większego systemu instalacji fotowoltaicznej do produkowania i zarządzania energią elektryczną w warunkach domowych i przemysłowych. Jego najważniejszymi zaletami są: innowacyjność (możliwość regulowania mocy), szyfrowanie transmisji danych, pośredni pomiar prądu, dostęp w czasie rzeczywistym do pomiaru mocy, niski pobór mocy na potrzeby własne (<1W), bezprzewodowe połączenie z internetem, realizowanie funkcji Smart Home oraz wysoka jakość pomiaru. Technologia, na bazie której powstał nasz produkt, opiera się na nowoczesnych technologiach procesowych, wykorzystujących wysoką jakość odczytu z możliwością szybkiego i efektywnego przesyłania danych. Każde z urządzeń jest jednostkowo kalibrowane i sprawdzane przez specjalny dział firmy Spirvent, z użyciem sprzętu pomiarowego najwyższej klasy dokładności.

 

NISKI PRĄD UPŁYWU

Inwerter Spirvent Wolta 2 / 3 / 4 kW to wyjątkowe urządzenie. Posiada zoptymalizowane filtry od  strony AC, pobierające około 20 VA przy podłączeniu urządzenia. Może współpracować bez problemów ze standardowym zabezpieczeniem różnicowo-prądowym. Nasze zarządzanie prądem upływu minimalizuje zagrożenie pożaru instalacji.

Efektywność i wygoda

Urządzenie zaczyna pracę już od 50 V, a pracuje do 45 V. Jest zasilane ze strony AC, co ułatwia instalację i inspekcje. Ma także niski pobór własny mocy – 2 W. Chłodzenie konwekcyjne, konstrukcja, zastosowane elementy i sterowanie sprawia, że inwerter jest praktycznie bezgłośny.

Produkt polski

Inwerter produkowany jest zgodnie z polską myślą techniczną. Zaprojektowali go polscy inżynierowie i naszym głównym rynkiem zbytu jest obecnie nasz kraj.
Z takiej polityki Spirventu wynika dla użytkownika w kraju dodatkowa korzyść w postaci pełnej osiągalności serwisu, tak teraz, jak i w przyszłości. Nasi partnerzy mogą również liczyć na elastyczność i przede wszystkim na szybkość reakcji zespołu konstrukcyjnego, na przykład, gdyby wymagana była dodatkowa funkcjonalność czy ulepszenie systemu.

Rozbudowane zabezpieczenia

Inwerter ma wyjątkowo dużą liczbę zabezpieczeń m.in. programowalnych: (monitoring izolacji, prądu upływu, błędu uziemienia oraz sieci, ochrona przeciwprzepięciowa AC, ochrona zwarcia AC oraz termiczna, detekcja pracy wyspowej, klasa ochronności przeciwporażeniowej I, klasa ochrony przepięciowej III). Działa inteligentnie, np. w razie wystąpienia zbyt wysokiego prądu po stronie DC, a dodatkowo nie przetwarza nadmiarowej mocy, która mogłaby go uszkodzić.

Unikalność w skali światowej

Inwerter Wolta uzyskał opinię z Politechniki Poznańskiej stwierdzającą jego unikalność w skali światowej, w zakresie czasowym 1 roku, w zakresie rozwiązania dotyczącego zarządzania prądem upływu. Zaświadczenie to w sposób istotny honoruje wyjątkową cechę systemu, jaką jest podwyższone bezpieczeństwo eksploatacji systemów PV z naszymi inwerterami.

Zaawansowana obsługa

Wolta oferuje bardzo zaawansowaną obsługę od strony informatycznej. Nasze dashboardy wyświetlają dane z chmury, co jest stabilniejsze i bezpieczniejsze niż serwowanie danych z inwertera. Wolta prezentuje dane także w sieci lokalnej, wprost z modułu Flara.

Nowoczesne API do chmury

Spirvent przygotował dla partnerów biznesowych wydajne i nowoczesne API do chmury, dające łatwość integracji z rozwiązaniami innych firm (standard json).

Inwerter rośnie wraz z instalacją

Cechą wyróżniającą inwertery Wolta jest opcja dokupienia upgrade’u mocy od 2 do 4 kW, lub od 5 aż do 10 kW. Można zatem planować rozwój instalacji przy wykorzystaniu tego samego urządzenia, bez konieczności jego wymiany.

Pulpity klienta

Pulpity klienta są efektownie zaprojektowane, ale przede wszystkim dają ergonomiczny wgląd w wiele parametrów i w historię pracy.

Komunikacja bezprzewodowa

Moduły fotowoltaiczne firmy Spirvent komunikują się bezprzewodowo, używając pasma 2,4 GHz w technologii NRF, stosowanej w telemetrii przemysłowej. Jest także możliwość komunikacji przewodowej RS485.

Niezawodność naszych inwerterów

Inwerter jest sercem domowej elektrowni

Inwerter sieciowy zamienia prąd stały, produkowany przez panele fotowoltaiczne, na zmienny – dlatego tak ważna jest jakość tego urządzenia. Ma ona kluczowe znaczenie w sprawnym funkcjonowaniu całej przydomowej (lub przemysłowej) instalacji. Dzięki jego niezawodności mamy gwarancję, że wszystkie pozostałe komponenty będą funkcjonować bez zarzutu.

Innowacyjna technologia

Zastosowanie innowacyjnej technologii zapewnia nam bezpieczeństwo związane z wykluczeniem ryzyka pojawienia się tzw. prądu upływu – czyli energii pojawiającej się poza instalacją. Inwerter Wolta posiada własne zabezpieczenia, które każdego dnia przed uruchomieniem, sprawdzają stan izolacji poszczególnych elementów całego systemu. W momencie wykrycia nieprawidłowości informacja przekazywana jest do panelu użytkownika.

Niezawodność i efektywność

O niezawodności i efektywności instalacji fotowoltaicznej decyduje także skuteczność, z jaką niezużyta energia jest oddawana do sieci. A to jedno z głównych zadań inwertera, w którym Wolta spisuje się bez zarzutu. Jego oprogramowanie rozpoznaje ile urządzeń w danym momencie chce odprowadzić energię i dostosowuje swoją pracę do sytuacji. Pozostawiając część przepustowości innym urządzeniom, sam oddaje wyprodukowaną energię nieprzerwanie. Dzięki niemu instalacja pracuje bardziej harmonijnie i efektywnie.

Nasz serwis: 5 dni na terenie kraju (godz. 8-16)

Serwis to jeden z ważnych elementów dotyczących użytkowania danego sprzętu. Stawiamy przede wszystkim na jakość, profesjonalizm i szybkość wykonywanej usługi serwisowej. Z uwagi na fakt, że oferowany przez naszą firmę produkt jest stworzony przez polskich inżynierów – zapewniamy pełen serwis przez certyfikowanych instalatorów na terenie całego kraju.

Instalatorzy są przez nas odpowiednio przeszkoleni w zakresie montażu i naprawy najczęściej występujących awarii. Mają możliwość bezpośredniej konsultacji z producentem podczas wizyt serwisowych. W skrajnych przypadkach, gdy ta droga okaże się niewystarczająca, przedstawiciel firmy Spirvent oceni na miejscu, u właściciela instalacji, na czym polega problem i podejmie stosowne działania w celu jego zniwelowania. To znacząco skraca czas, w którym instalacja nie pracuje, a więc ogranicza straty.

Fotowoltaika: szkolenia dla montażystów i serwisantów

Wszyscy instalatorzy, którzy zajmują się montażem inwerterów Wolta, a także późniejszym ich serwisem, gwarancyjnym i pogwarancyjnym, odbywają szkolenia organizowane bezpośrednio przez producenta – firmę Spirvent. To pozwala na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zaletami urządzenia i poznanie go w stopniu zaawansowanym, tak by w przyszłości bez problemu radzić sobie z występującymi trudnościami. Dzięki szkoleniom montaż i serwis inwerterów Wolta przebiega bardzo efektywnie i bezproblemowo.

Zapraszamy na szkolenie 26-27 lipca 2018 r.

Zapraszamy na szkolenie na certyfikowanego instalatora SPIRVENT, które odbędzie się w dniach 26-27 lipca 2018 r. Uczestnicząc w szkoleniu SPIRVENT można uczyć się od najlepszych podnosząc swoje kwalifikacje, a tym samym więcej zarabiać. Poniżej szczegóły.

PLAN SZKOLENIA

28.05.2018 r.

Prowadzący: Kamila Laskowicz-Czaja- Specjalista ds. marketingu i koordynacji szkoleń
9.30- 10.00- Powitanie uczestników. Misja SPIRVENT i jego produkty

Prowadzący: Maciej Dolata- Prezes Zarządu Siliton
10.00- 10.45- Instalacje fotowoltaiczne ogólnie
10.45- 11.00- Przerwa kawowa
11.00- 14.00- Dobór i projektowanie systemów fotowoltaicznych
14.00- 14.45- Przerwa obiadowa
14.45- 16.30- Praktyczne elementy montażu

19.00- Wspólna kolacja

29.05.2108 r.

Prowadzący: Kamila Laskowicz-Czaja- Specjalista ds. marketingu i koordynacji szkoleń
8.30- 9.00- Powitanie uczestników, wprowadzenie

Prowadzący: Łukasz Tylkowski- Prezes Zarządu SPIRVENT
9.00- 10.00- Z nami wygrasz przetarg:
1. Jak dobrze napisać SIWZ (Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia)
2. Zalety dla gmin
3. Rola Projektantów w instalacji PV

Prowadzący: Marcin Lipiński- Kierownik Projektów ds. Gmin
10.00- 11.00- System Wolta
11.00- 11.15- Przerwa kawowa
11.15- 12.30- Montaż urządzeń SPIRVENT
12.30- 14.00-Konfiguracja systemu SPIRVENT
14.00- 14.45- Przerwa obiadowa
14.45- 15.30- Serwis instalacji
15.30- 16.00- Test oraz wręczenie certyfikatu i nagrody

Miejsce szkolenia

Siedziba firmy SPIRVENT (Pokrzywno 4A, 61-315 Poznań)

Zgłoszenie

W celu wzięcia udziału w szkoleniu zgłoszenie może nastąpić telefonicznie lub pocztą elektroniczną.
tel. 536 405 408
e-mail [email protected]
Potwierdzenie zgłoszenia zawiera szczegóły organizacyjne i jest wysyłane min. 3 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Zgłoszenie jest wiążące dla obu stron i stanowi podstawę do wystawienia faktury przez firmę SPIRVENT.

Opłata

700,00 brutto (bez noclegu)
860,00 (z jednym noclegiem w pokoju jednoosobowym)

Opłatę należy uiścić na rachunek o numerze:
49 1020 4027 0000 1102 1279 0210
„Spirvent sp. z o.o.” sp. k.
ul. Polna 2C, 64-600 Oborniki
w tytule wpisując „Opłata za szkolenie” + imię i nazwisko uczestnika/uczestników

Cena szkolenia obejmuje:
– Udział w dwudniowym szkoleniu
– Śniadania (opcja z noclegiem), obiady i kolację
– Napoje oraz przekąski podczas przerw kawowych
– Noclegi (opcja z noclegiem)
– Przewodnik instalatora SPIRVENT
– Oprogramowanie i materiały techniczne SPIRVENT na karcie USB
– Sondę serwisową
– Certyfikat ukończenia szkolenia
– Voucher 10% zniżki na zakup sprzętu SPIRVENT. Szczegóły w regulaminie vouchera
– Możliwość wylosowania lub zakupienia książki „Instalacje fotowoltaiczne” Bogdana Szymańskiego z autografem w promocyjnej cenie

Nocleg

Hotel Księcia Józefa
ul. Ostrowska 391/393
61-312 Poznań

Rezygnacja

Rezygnację należy zgłosić najpóźniej 7 dni przez rozpoczęciem szkolenia telefonicznie lub pisemnie. Opłata w takiej sytuacji jest zwracana. W przypadku niedotrzymania terminu rezygnacji z uczestnictwa lub braku udziału w seminarium, pobierana będzie pełna opłata.

Odwołanie szkolenia
W przypadku niewystarczającej liczby zgłoszeń, SPIRVENT zastrzega sobie prawo do odwołania szkolenia, a tym samym powiadomieniu uczestników oraz pełny zwrot opłaty.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Facebook