Nowoczesna fotowoltaika – kto nam zaufał?

Zapraszamy do zapoznania się z referencjami naszych Klientów, którym mieliśmy przyjemność dostarczać falowniki obejmujące m.in. inwertery solarne Wolta do fotowoltaiki oraz inne potrzebne elementy. Mamy na swoim koncie zarówno współpracę z gminami, które udzielały mieszkańcom dotacji na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych, jak i z firmami i instytucjami. Bardzo nas cieszy fakt, że docenione zostały nasza solidność, rzetelność oraz profesjonalizm, a także najwyższa jakość i niezawodność oferowanych rozwiązań. Urządzenia naszej produkcji to gwarancja efektywnego wykorzystania odnawialnych źródeł energii, która jest dzięki fotowoltaice pozyskiwana bez szkodzenia środowisku naturalnemu.
rząśnia
emabo
politechnika

POZNAJ NASZE CASE STUDY

Czym jest ten projekt?

Niektóre z gospodarstw w Gminie Rząśnia zostały zaopatrzone w instalacje fotowoltaiczne. Każda z nich podłączona jest do systemu internetowego, który przechowuje i analizuje dane na temat pracy instalacji. Wszystkie informacje do systemu chmury obliczeniowej przekazuje i przechowuje w niej moduł komunikacyjny Flara.

Jak to działa?

Każdy, kto bierze udział w projekcie może śledzić w chmurze takie działania jak produkcja i zużycie energii. Natomiast gmina może weryfikować działanie wszystkich urządzeń zainstalowanych na terenie Gminy Rząśnia. Z kolei Operator Systemu Dystrybucyjnego ma możliwość zarządzania pracą każdej instalacji. Może także wysyłać nastawy energetyczne urządzeniom pracującym w systemie, a dzięki temu precyzyjnie dostosować produkcję energii elektrycznej do zapotrzebowania i uniknąć przeciążeń w systemie dystrybucyjnym.

Charakterystyka działania

Elektroenergetyka odpowiada za przesył odpowiedniej jakości energii elektrycznej oraz jej ciągły dopływ do odbiorcy. Obecnie, w Polsce działa system energetyczny, który nie jest na bieżąco dostosowywany do obowiązujących trendów i różnorodnych źródeł energii, jak np. instalacji fotowoltaicznych. Nierzadko powoduje to lokalne trudności w sieci energoelektronicznej, polegające na nadmiarze produkcji energii ze źródeł odnawialnych, przy jednoczesnym braku poboru. Jest to najgorszy przypadek dla energetyki.

System Wolta

Często największa produkcja energii z instalacji fotowoltaicznej następuje, w czasie, w którym użytkownicy przebywają w pracy. Aby dobrze wykorzystać tę energię skutecznym rozwiązaniem problemu jest możliwości komunikacji między poszczególnymi instalacjami fotowoltaicznymi, a dystrybutorem energii. Wykorzystując działanie Systemu Wolta operator systemu dystrybucyjnego (OSD) zapewni bezpieczeństwo energetyczne dzięki komunikacji rozproszonych lokalnie małych elektrowni. Regularne monitorowanie parametrów urządzeń pozwala na precyzyjne dostosowanie produkcji energii elektrycznej do zapotrzebowania. Zaś szczegółowe dane zbierane są w chmurze obliczeniowej.

Fotowoltaika: innowacyjność i niezawodność

0 GWh
Ilość zainstalowanej energii
0
Ilość współpracujących gmin

WSPÓŁPRACA NAUKOWA

Spirvent współpracuje z Politechniką Poznańską, Politechniką Gdańską, Uniwersytetem Zielonogórskim i Uniwersytetem Rzeszowskim.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Facebook