Polski falownik Wolta — innowacyjny i wygodny w obsłudze

Falowniki Wolta firmy Spirvent to wydajny i niezawodny element instalacji fotowoltaicznej, który znajduje zastosowanie zarówno w warunkach przemysłowych, jak i domowych. Oferowane są w dwóch wariantach: jedno- i trójfazowym. Kryją w sobie wiele innowacyjnych rozwiązań, które zapewniają użytkownikom łatwą i sprawną obsługę. Jest to falownik polskiej produkcji, dlatego domyślnie ustawiony jest na współpracę z polskimi sieciami elektroenergetycznymi, co z kolei jest wygodne z punktu widzenia monterów.

Najważniejsze właściwości użytkowe falowników Wolta

Falownik Wolta został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o wygodnym użytkowaniu. Stalowa obudowa jest szczelna, wytrzymała i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Urządzenie umożliwia użytkownikom komunikację poprzez port RS485. Ustawienia można wygodnie zmieniać przez system zarządzania “w chmurze”, czyli przez przeglądarkę internetową z dowolnego urządzenia mobilnego (wymagane jest do tego urządzenie komunikacyjne FLARA). Dzięki temu pozwala na bieżąco kontrolować dane, generować raporty, zmieniać ustawienia. Jest to możliwe nawet wtedy, gdy urządzenie FLARA chwilowo nie ma dostępu do internetu, co jest sporym udogodnieniem dla użytkowników.

Falownik jest działa wydajnie i oszczędnie. Zaczyna pracę już od 50 V, a pracuje do 45 V. Ma niski pobór własny mocy – 2 W. Za sprawą chłodzenia konwekcyjnego, konstrukcji i zastosowanych elementów działa praktycznie bezgłośnie.

Falownik Wolta jest wyposażony w szereg zabezpieczeń, w tym m.in. programowalnych, takich jak monitoring izolacji, prądu upływu, błędu uziemienia i sieci, ochrona przeciwprzepięciowa AC, ochrona zwarcia AC oraz termiczna, detekcja pracy wyspowej, klasa ochronności przeciwporażeniowej I, klasa ochrony przepięciowej III. Jest to urządzenie inteligentne, które dostosowuje się do zmiennych okoliczności, przykładowo w przypadku wystąpienia zbyt wysokiego prądu po stronie DC. Dodatkowo nie przetwarza nadmiarowej mocy, która mogłaby doprowadzić do uszkodzeń.

Dla użytkowników dużą zaletą jest również możliwość zwiększania mocy bez konieczności wymiany urządzenia.

Facebook