Korzyści z zastosowania falownika Wolta dla użytkowników i instalatorów

Falowniki Wolta zostały wyprodukowane przez polską firmę Spirvent w dwóch wariantach: jedno- i trójfazowym. Domyślnie zostały przystosowane do współpracy z polskimi sieciami elektroenergetycznymi, co jest bardzo wygodne zarówno z punktu widzenia użytkownika, jak i instalatora.

Falowniki Wolta – wygoda i funkcjonalność

Falowniki Wolta zostały zaprojektowane z myślą i wygodzie i funkcjonalności użytkowania. Ich obudowa jest solidna, odporna na różnorodne uszkodzenia mechaniczne i szczelna. Sprawdzi się więc nawet w przypadku montażu w miejscach, gdzie należy zachować szczególną ostrożność. Użytkownicy mają dostęp do falownika przez port RS485 oraz przez przeglądarkę internetową w komputerze w ramach systemu zarządzania “w chmurze”. W ten sposób dokonywane są zmiany ustawień falownika. Jest to możliwe za sprawą urządzenia komunikacyjnego FLARA, które może bezprzewodowo obsługiwać do 10 urządzeń producenta (oprócz falowników również bezprzewodowe mierniki WATTA). Co ciekawe, istnieje możliwość zmiany ustawień nawet w przypadku, gdy FLARA chwilowo nie ma dostępu do internetu. Dodatkowo “w chmurze” gromadzone są dane historyczne oraz generowane są raporty. Jedną z cech najczęściej docenianych przez instalatorów jest właśnie rozbudowane oprogramowanie tych falowników.

Kolejną zaletą jest możliwość łatwego zwiększenia mocy falownika poprzez upgrade oprogramowania. W ten sposób można bezinwazyjnie zwiększyć moc instalacji z 2 aż do kW. Ogólnie na rynku dostępne są falowniki Wolta jednofazowe: 1,5 – 4 kW oraz trójfazowe: 3 – 25 kW, a upgrade może odbyć się w ramach jednego typoszeregu.

Użytkownicy z pewnością docenią fakt, że po montażu falownik działa praktycznie bezobsługowo i automatycznie wykrywa dostęp do sieci energetycznej. Falowniki stanowią część większych systemów instalacji fotowoltaicznej i znajdują zastosowanie zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Są to urządzenia innowacyjne, a jednocześnie proste w obsłudze. Zapewniają szereg użytecznych funkcji, takich jak m.in. szyfrowanie transmisji danych, pośredni pomiar prądu, dostęp w czasie rzeczywistym do pomiaru mocy, niski pobór mocy na potrzeby własne (<1W), bezprzewodowe połączenie z internetem, realizowanie funkcji Smart Home oraz wysoka jakość pomiaru.

Facebook