Poznaj główne zalety inwerterów solarnych Wolta do fotowoltaiki

zalety inwerterów solarnych Wolta

Inwerter solarny to jeden z najważniejszych elementów systemów fotowoltaicznych. Obecnie nie musimy już poszukiwać inwerterów i zagranicznych producentów, ponieważ możemy nabyć je od polskiej firmy Spirvent. Produkuje ona falowniki zaprojektowane przez polskich inżynierów, które są całkowicie przystosowane do warunków atmosferycznych panujących w naszym kraju. Warto przekonać się, dlaczego to właśnie te urządzenia warto zastosować w systemach fotowoltaicznych.

Inwerter Wolta 2/3/4 kW – wydajność, efektywność i wygoda

Inwertery Wolta 2/3/4 kW to unikalne urządzenia nie tylko w skali krajowej, ale i światowej. To, co wyjątkowo wyróżnia ten produkt na rynku, jest podwyższone bezpieczeństwo eksploatacji systemów PV z tymi inwerterami.

Urządzenie posiada zoptymalizowane filtry od strony AC, które pobierają ok. 20 VA przy podłączeniu urządzenia. Współpracuje ze standardowymi zabezpieczeniami różnicowo-prądowymi, a zaawansowane rozwiązania w zakresie zarządzania prądem minimalizują ryzyko pożaru instalacji.

Dla użytkowników inwertery Wolta to przede wszystkim wygoda obsługi. Zapewniają też niski pobór mocy. Co więcej, wyposażone są w chłodzenie konwekcyjne oraz solidną obudowę. Inwerter działa praktycznie bezgłośnie, więc nie nie przyczynia się do emitowania niechcianego hałasu.

Dużym plusem są również duże możliwości obsługi od strony informatycznej. Zastosowane dashboardy wyświetlają dane z chmury, co stanowi rozwiązanie bezpieczniejsze i wydajniejsze niż serwowanie danych z inwertera. Prostą obsługę zapewniają też odpowiednio zaprojektowane pulpity klienta, dzięki czemu można pozyskać wiele parametrów i historię pracy. Za sprawą nowoczesnego API do chmury można łatwo zintegrować urządzenie z rozwiązaniami innych firm. Wdrożone moduły zapewniają bezprzewodową komunikację z zastosowaniem pasma 2,4 GHz w technologii NRF, używanej w telemetrii przemysłowej. Istnieje również możliwość komunikacji przewodowej RS485. Tego rodzaju rozwiązania są korzystne przede wszystkim dla użytkowników biznesowych.

Facebook